Амброзія стоп !
Амброзія - найсильніший алерген для людей різного віку! Її пилок небезпечний для людини і довкілля!
Цей шкідливий і агресивний бур'ян засмічує подвір'я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, тощо. Амброзія є карантинним бур'яном не лише для України, а і для багатьох держав світу.
Ця рослина виробляє величезну кількість пилку, який є дуже небезпечним і шкідливим для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон'юктивіту, бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму, ослаблення його імунітету.
Масове цвітіння бур'яну спостерігається в кінці липня-серпня та продовжується у вересні. Насіння молочної та воскової стиглості скошеного бур'яну має здатність дозрівати та забезпечувати повноцінні сходи.
Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, амброзія полинолиста здатна в польових умовах витіснити і пригнічувати як культурні рослини, так і бур'яни. В результаті надмірного висушування й виснаження грунтів урожай сільськогосподарських культур значно знижується, а при великому забур'яненні культурні рослини гинуть. Переноситься насіння карантинного бур'яну людиною, транспортними засобами, тваринами з насіннєвим матеріалом, відходами, соломою, будівельними матеріалами (пісок, щебінь), розноситься вітром, водою під час повені, злив і при зрошенні.
Амброзія полинолиста – це однодомна рослина із родини айстрових (складноцвітих) по зовнішньому вигляду нагадує полин гіркий. Вся рослина опушена, стебло пряме, гіллясте, листя довжиною 4-15 см, черенкові, перисто-розсічені. Цей бур'ян заввишки 20-180 сантимертів, на добре удобрених грунтах виростає до 250 сантиметрів. Одна рослина дає 30-40 тис. насінин, а окремі рослини – до 150 тис. штук. В грунті насіння зберігає життєздатність до 40 років.
На Черкащині боротьба з цієї агресивною і вкрай небезпечною рослиною ведеться дуже повільно.
Пропоную розглянути питання щодо комплексного вирішення проблеми.
В парках, на узбіччях доріг і вулицях міста Черкаси проводити систематичне викорінення амброзії полинолистої з початку її вегетації (квітень – травень) до періоду цвітіння (кінець липня - початок серпня). Виривати рослини амброзії з корінням та знищувати їх шляхом спалювання у спеціально призначених місцях або подрібнювати з наступним захороненням решток у санітарних ямах;
У залишених полях, що повністю заростають: проводити обробку полів гербіцидами суцільної дії; проводити дворазове лущення або дискування (вздовж і поперек поля) та культивацію; здійснювати посів багаторічних трав або просапних культур. Застосовувати для обприскування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, підсів багаторічних низькорослих або газонних трав;
Створювати штучні фітоценози з багаторічних трав у вогнищах амброзії полинолистої, адже цей варіант фітоценотичного Контролю заснований на здатності багаторічних трав пригнічувати рослини амброзії і зменшувати її чисельність;
Знищувати рослини амброзії на засмічених присадибних ділянках агротехнічним методом (перекопування або приорювання грунту з подрібненням рослинних решток) та (при можливості) з наступним висівом на цих ділянках багаторічних низькорослих або газонних трав.
Збір підписів завершено
258 підписів з 500
необхідних