Припинити масове варварське знищення зелених насаджень на території міста під виглядом "кронування"
Жителі м.Черкаси вимагають припинити масове варварське знищення зелених насаджень на території міста, що проводиться під виглядом так званого «кронування» або «топінгу».
Документ, що регулює обрізку дерев Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» передбачає виключно такі види обрізання:
1) формувальне, при якому обрізаються лише однорічні (зрідка дворічні) прирости, ст. 9.1.11.1.
2) санітарне – лише старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони, ст. 9.1.11.2.
3) омолоджувальне дерев, які добре обрізання і вершина яких почала всихати. При цьому старі гілки вкорочують на 1/2 - 3/4 загальної довжини, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини крони, а сильне - зріз крони до основи скелетних гілок, ст. 9.1.11.3.
Жодна стаття Наказу не передбачає обрізування ВСІХ гілок, при якому залишається лише стовбур, як це відбувається в Черкасах при кожному акті «омолодження».
Подібне поводження з зеленими насадженнями призводить до катастрофічного збільшення температури навколишнього середовища влітку, відсутності затінення на вулицях; голі стовбури дерев не в стані поглинати викиди СО2 та пилу, як це роблять листяні маси великих крон. Дерева, що зазнали обрізання до стовбура гинуть протягом 5-10 років.
Таке поводження з деревами є не господарською діяльністю, а злочином: умисне знищення або пошкодження об'єктів ЖКГ, відповідно до ст.270-1 КК, та знищення або пошкодження зелених насаджень в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони відповідно до ст.153 КАП.
Мешканці просять Міську раду Черкас:
1. Взяти на контроль обрізання дерев в м.Черкаси.
2. Заборонити виконувати такі роботи підрядникам, що мають безпосередню вигоду від кількості спиляного (фірми, що торгують деревиною тощо).
3. Запровадити програму відновлення знищених насаджень та активного озеленення міста.
Збір підписів завершено
250 підписів з 500
необхідних