Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Ініціювати побудову крематорію та колумбарію в Черкасах

Фото
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Брус Анастасія Богданівна
Статус: Розглянуто
Петиція: Че/295-еп. Подана 13.12.2017
Дата початку збору підписів: 14.12.2017
Текст електронної петиції:

Три чверті країн світу не лише дозволяють, а й надають перевагу кремації. Відсоток кремацій по відношенню до захоронення померлих значно переважає не лише в країнах, де це обумовлено релігійними поглядами, а й в таких країнах, як Велика Британія (70% померлих), Швеція (80% померлих). У Західній Європі за останніми даними налічується: у Великій Британії – 356 крематоріїв, в Італії – 206, в Чехії – 80, у Франції - 70 (фактично в кожному великому місті).
Вільної землі у містах стає все менше. Кладовища – переповнені. А в заповітах все частіше з’являються побажання про кремацію тіла. Проте в Україні функціонує всього три крематорії – в Києві (обслуговує близько 40% померлих), Харкові (70% померлих, зекономлено 600 га землі) та Одесі (30% померлих). До 2020 року крематорій буде зведено в Дніпрі. А влада Києва планує побудову вже другого крематорію в столиці. У низці міст продовжують з’являтися петиції з проханням про побудову крематоріїв.
Згідно з даними Population Reference Bureau, за увесь час на Землі жили й померли близько 107 мільярдів людей. І якщо хоча би 10% з них були захоронені в землю, в ґрунті циркулювала би неймовірна кількість нерозкладених ядовитих речовин щорічно. На 7,4 мільярдів людей, що нині живуть на землі, приходиться близько 15 мільярдів захованих під нею. Тобто мертвих людей на планеті вдвічі більше, ніж живих.
У 1869 році Міжнародна медична конференція (м. Флоренція), ухвалила резолюцію, в якій закликала до широкого поширення кремації, яка сприяє «збереженню здоров’я і землі для живих людей». Заклик медиків знайшов підтримку громадськості в багатьох країнах Європи, Америки і Австралії.
Кремація має низку переваг порівняно з традиційним захороненням.
- Економія землі. Кремація у 100 разів зменшує територію для поховання та скорочує потреби міст в земельних ділянках, які необхідні для традиційних кладовищ. Таким чином, земельні ресурси витрачаються більш раціонально.
- Екологічність. Кремація – найбільш гігієнічний спосіб поховання з точки зору охорони підземних вод та екології. Під час спалювання тіло покійного мінералізується всього за 1-1,5 години без шкоди для оточуючих. Тоді як в землі розкладання триває пів століття з усіма наслідками.
- Дешевизна процедури. Вартість кремації нижче вартості традиційного похорону. Не потрібно купувати весь арсенал ритуальних товарів, які застосовують під час поховання. Не потрібно турбуватися про пошук місця для поховання, оскільки ніша для урни з прахом в стіні колумбарію (або підпоховання в могилу родичів) обійдеться дешевше, ніж поховання в звичайну могилу. До речі, урну з прахом можна коли завгодно поховати в ту ж саму могилу, в той час як звичайне поховання у родинну могилу можна робити лише через 20 років.
- Кремація не потребує постійного догляду за могилою. Захоронення праху в колумбарії завжди матиме доглянутий вигляд. Тоді як на звичайній могилі потрібно щороку рвати траву, прибирати опале листя, купувати вінки, встановлювати пам’ятники та доглядати за ними. Колумбарій убезпечує місце захоронення останків близької людини від вандалізму.
- Процес кремації в цілому менш травматичний для психіки родичів покійного. Рідних померлого похорони вимотують і морально, і фізично. У крематорії же процес прощання проходить набагато швидше і простіше: всі близькі збираються в певний час, будь-які накладки усувають співробітники ритуального залу.

- Нині церква не перешкоджає такому способу похорону. При бажанні родичі покійного можуть запросити священика для відспівування прямо в крематорій, де і буде проведений обряд (до спалювання тіла). Таким чином, кремація православним канонам не суперечить. До того ж, не всі люди є релігійними, а побудова крематорію не забороняє в той же час традиційні захоронення на кладовищах.
Згідно з Законом України «Про поховання та похоронну справу» людина має право сама визначати спосіб захоронення свого тіла після смерті. Побудова крематорію в Черкасах забезпечить реалізацію цього права для черкасців.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

250 підписів з 500
необхідних

Поділитися: