Заборонити бюджетним установам Черкас брати участь у "Громадському бюджеті"
Вже третій рік поспіль мешканці Черкас мають можливість реалізувати за кошти міського бюджету свої ідеї щодо покращення життя в місті. Проте з кожним роком все менше шансів залишається для справді інноваційних, креативних проектів. Через недофінансованість бюджетної сфери міста, через нерозуміння громадянами сутності партиципаторного бюджетування, все більше "Громадський бюджет" захоплює "шкільний", "лікарняний" та садочковий адмінресурс".
Щороку бюджетні установи міста подають одні й ті самі проекти - про майданчики, плитку, ремонт приміщень, медичне обладнання тощо. Проблем у цій сфері завжди було багато, і вони існуватимуть ще довгий час. Вони соціально важливі, і їх треба вирішувати (цим і маніпулюють автори "проектів"). Проте чи розумно вирішувати їх саме за рахунок "Громадського бюджету"? Для їх вирішення є інші, вагоміші статті міського бюджету, передбачені на утримання освітніх та медичних закладів. Не можна перетворювати "бюджет розвитку" на ту ж саму ПСЕР!
До того ж для голосування за ці так звані проекти керівництво бюджетних установ залучає "адмінресурс" з числа своїх працівників, батьків, пацієнтів. Це унеможливлює чесну конкуренцію з іншими проектами та позбавляє Черкаси впровадження справді цікавих ідей, які стали б особливістю нашого міста та були доступними для всіх громадян. А також це демотивує активних мешканців міста в подальшому створювати справді гарні, оригінальні ініціативи, адже постійні потреби шкіл, дитячих садків та лікарень ставлять на них хрест.
З такими проблемами стикаються й інші міста України, адже "бюджет участі" - це новий інструмент для нашого суспільства. Проте ми маємо вже достатньо досвіду, щоби зрозуміти - проблема є, і її треба якось вирішувати (як це роблять в інших містах). Тому пропоную Черкаській міській раді не зволікати й ухвалити зміни до міської цільової програми "Громадський бюджет міста Черкаси на 2015-2019 роки". А саме:
1. Доповнити пунктами 7) і 8) абзац програми
"Не приймаються до розгляду проекти:
7) які дублюють завдання програми соціально-економічного розвитку міста для реалізації у відповідному бюджетному році;
8) які зводяться до придбання засобів для забезпечення діяльності бюджетних установ та комунальних підприємств.
2. Координаційній раді ретельно відслідковувати і не допускати проекти, що порушують вказані пункти.
3. Або впровадити інші механізми, що заборонять бюджетним установам міста брати участь в "Громадському бюджеті".
4. Ці зміни застосувати до проектів, як подаватимуть до участі в 2018 році.
Збір підписів завершено
203 підписа з 500
необхідних