Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Щодо бездіяльності міської влади під час військового стану та можливого лобіювання інтересів, забудовника ПП «Надія», незаконної забудови прибережної, водоохоронної зони річки Дніпро по вул. Героїв Дніпра, біля перехрестя вул. Захисників Азовсталі (вул. Сержанта Смірнова)

Фото
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Боденко Віктор Васильович
Статус: Розглянуто
Петиція: Че/2149-еп. Подана 07.09.2023
Дата початку збору підписів: 15.09.2023
Текст електронної петиції:

Більше 10 років триває боротьба черкаської громади по відстоюванню законних прав щодо незаконної забудови окраси та перлини нашого міста – набережної Дніпра. А саме, незаконної забудови житловим комплексом по вул. Героїв Дніпра біля перехрестя вул. Захисників Азовсталі.
Як альтернатива незаконній зубудові, представники громади розробляли для ділянки з кадастровим №7110136400:01:012:0082 та подавали проекти в 2017, 2018, 2020 роках. Реалізація проектів відбувалася б за рахунок коштів міської цільової прогарми “Громадський Бюджет міста Черкаси”. Останній проект був зареєстрований за №00582020.
З одного боку інтереси громади по збереженню рекреаційної зони відпочинку, а з другого - одноразова вигода забудовника ПП «Надія» за підтримки міської ради.
Усім відомо, що цей забудовник має вже довгу історію ігнорування вимог законів, думки громади та конфліктів з мешканцями Черкас.
Неодноразові спроби організувати цю забудову, у минулі роки, були зупинені шляхом звернень громадян та залучення правоохоронних та контролюючих державних органів. Так, наказ департаменту та архітектури Черкаської міської ради №351 від 01.04.2019р., яким затверджені містобудівні умови для будівництва житлового комплексу забудовником ПП «Надія», після перевірки управлінням ДАБІ у Черкаській області головним інспектором будівельного нагляду був зупинений в зв’язку з грубими порушеннями вимог містобудівного законодавства.
Але, користуючись припиненням заходів державного нагляду (контролю) в умовах воєнного стану, міська влада 11.05.2023 року видала наказ №938 про затвердження містобудівних умов будівництва ПП «Надія» за вищевказаною адресою трансформаторної підстанції і 08.06.2023 року поспіхом, менше чим за місяць - повідомлення про початок виконання будівельних робіт №ЧК 051230606333. Дивує той факт, що у п.8 містобудівних умов зазначається потрапляння частини ділянки до прибережної захисної смуги, водоохоронної зони, але конкретні межі та розміри ділянки не вказані, так як вони відсутні в матеріалах топографо-геодезичних робіт, які замовляв зацікавлений забудовник, посилаючись на Інструкцію з топографічного знімання.
Таким чином, дозволи на будівництво знову надані з явними порушеннями вимог Водного, Земельного кодексів України та містобудівного законодавства, виключно до інтересів забудовника, а не громади. Вимоги відомчої інструкції 1998 року поставлені вище вимог законів України, або ж свідомо проігноровані. Так, розміри ділянки, де неможливо будівництво, визначені приблизно ≈ 0,58 га., хоча попереднім кадастровим планом із визначенням площі земельної ділянки попереднього власника КП «Черкасиінвестбуд» від 2009 року встановлено площу земельної ділянки, яка розташована в межах водоохоронної зони та прибережної захисної смуги – 0,8025 га., при загальному розмірі ділянки - 1,2 га., що засвідчено документально. З 2009 по 2023 рік межі водоохоронної зони та прибережної захисної смуги залишились однаковими, відстані від річки Дніпро до вказаної ділянки істотно не змінились (гідротехнічні роботи по намиву набережної не проводились). Яким чином розміри водоохоронної зони та прибережної захисної смуги зменшились майже вдвічі – невідомо, або відомо вузькому колу посадових осіб міської ради та ПП «Надія».
Також, при внесенні змін до генерального плану міста Черкаси (Актуалізація 2021 р.) Черкаська міська рада поставилась формально та не дотрималась вимог Законів «Про місцеве самоврядування», “Про оцінку впливу на довкілля” щодо проведення громадських слухань при віднесенні рекреаційної, прибережної, водоохоронної зони ділянки за цією адресою до території багатоквартирної забудови, проігнорувавши думку громади, про що свідчать неодноразові колективні звернення громадян щодо цієї незаконної забудови.

Враховуючи викладене, пропонуємо Черкаській міській раді :
1. З метою дотримання вимог Водного кодексу України, закону України про Державний земельний кадастр та врахування інтересів громади організувати, замовити або зобов’язати власників земельних ділянок, які розташовані в прибережній, водоохоронній зоні річки Дніпро в м. Черкаси провести топографо-геодезичні роботи по встановленню меж водоохоронної зони та прибережної захисної смуги, в тому числі на земельній ділянці за адресою по вул. Героїв Дніпра біля перехрестя вул. Захисників Азовсталі.
2. З метою дотримання вимог Законів «Про місцеве самоврядування», “Про оцінку впливу на довкілля” та врахування інтересів громади організувати громадські слухання щодо помилкового віднесення земельної ділянки за адресою по вул. Героїв Дніпра біля перехрестя вул. Захисників Азовсталі до території багатоквартирної забудови, з можливістю особистого голосування за розташування берегової, паркової-рекреаційної зони. Враховуючи військовий стан, слухання, опитування та голосування організувати офлайн на ресурсах сайту міської ради, наприклад.
3. До проведення громадських слухань та гідротехнічних робіт по намиву набережної відповідно Детального плану території набережної (лист ЧМР від 09.08.2019 р. №16964-01-25) зупинити видачу та дію дозвільних документів на будь-яке будівництво за адресою по вул. Героїв Дніпра біля перехрестя вул. Захисників Азовсталі.
4. З метою попередження можливих корупційних діянь керівництву міської ради взяти на особистий контроль виконання заходів та питань, порушених в петиції.
5. Повідомити громаду про прийняті заходи відповідно до установлених законодавством термінів та порядком.

Громаду міста просимо підтримати петицію, щоб нагадати посадовцям, що згідно Конституції носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та місцевого самоврядування.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

267 підписів з 500
необхідних

Поділитися: