Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

ЗУПИНИТИ ЗАБУДОВУ ЗАМКОВОГО УЗВОЗУ !

Фото
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Боднар Роман Миколайович
Статус: Розглянуто
Петиція: Че/1667-еп. Подана 09.12.2021
Дата початку збору підписів: 10.12.2021
Текст електронної петиції:

Вимагаємо негайно зупинити забудову історичної частини міста Черкаси!

Враховуючи суспільний резонанс та обурення процедури прийняття рішення та проєкту забудови Замкового узвозу та підніжжя Замкової гори (ділянки за адресою: Черкаси вулиця Гагаріна, 60) вимагаємо привести містобудівну документацію у відповідність до вимог нормативно-правових актів щодо охорони культурної та історичної спадщини, а також земельного законодавства України. Зокрема заборонити будь-яке будівництво до моменту затвердження історико-архітектурного опорного плану міста.

Чітко усвідомлюємо та розуміємо, що поява 4-х, 5-ти та 8-ми поверхових будинків спаплюжить унікальний вид на Дніпро та Долину троянд зі скверу імені Богдана Хмельницького, а також нівелює історичне значення цього місця, що зберігалося протягом сотень років існування Черкас.
Жодне покоління, а ні царських комерсантів, а ні радянських “урбаністів” не наважувались на щільну забудову цього місця через його унікальність та культурну значущість.
Враховуючи це, вважаємо, що і теперішні комерсанти та місцеві чиновники не мають жодного права руйнувати збережену десятиліттями та поколіннями локацію.

З огляду на викладене вимагаємо:

1. Скасувати містобудівні умови та обмеження видані Департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради за адресою: місто Черкаси, вулиця Гагаріна 60, до моменту затвердження Історико-архітектурного опорного плану (ІАОП).

2. Провести громадські слухання з питань освоєння території Замкового узвозу та публічний конкурс на кращу проєктну ідею.

3. Після реалізації п.1 та п.2 даної петиції внести відповідні зміни до Генерального плану міста Черкаси або ж детального плану територій.

4. Передбачити видатки на вищевказані заходи у міському бюджеті на 2022 рік.

5. Звернутися до Орендаря ділянки з вимогою виконання своїх обов'язків передбачених статтею 18 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”. У разі його відмови розпочати претензійну роботу з вимогою відшкодування збитків (у відповідності до статті 19 цього Закону), аж до ініціювання розірвання договору оренди.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

1059 підписів з 500
необхідних

Поділитися: