Електронні Петиції Черкаси Офіційний портал міської ради,
міського голови, виконавчого комітету

Суть звернення:

Передача каналізаційних очисних споруд в комунальну власність міста

Фото
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Галущак Яна Дмитрівна
Статус: Розглянуто
Петиція: Че/1487-еп. Подана 21.05.2021
Дата початку збору підписів: 21.05.2021
Текст електронної петиції:

Міські каналізаційні очисні споруди є єдиним об'єктом в м. Черкаси, який забезпечує механічне і біологічне очищення каналізаційних стоків житлового фонду та підприємств міста.
Каналізаційні очисні споруди будувались за державні кошти при участі міста і промислових підприємств. Наказом Фонду державного майна України від 20.05.2002 року № 860 «Про передачу очисних споруд, які не увійшли до статутного фонду ВАТ «Азот», вони безоплатно передані на баланс акціонерному товариству, але залишаються державною власністю. Це об’єднані очисні споруди, що розраховані на очищення 210 тис м3 стічних вод на добу з міста, та 70 тис м3 стічних вод від ПрАТ «Азот».
Підпорядкування очисних споруд приватній структурі (ПрАТ «Азот») створює для мешканців м. Черкаси постійну загрозу припинення централізованого водовідведення, відповідно – і водопостачання, оскільки очисні споруди у будь-який момент можуть бути виведені з експлуатації при перепрофілюванні, зупинці чи ліквідації приватного підприємства.
В модернізації каналізаційних очисних споруд ПрАТ «Азот» не зацікавлене.
Існуюча технологія очищення стічних вод, що застосовується на очисних спорудах, залишається незмінною майже 50 років. Сьогоднішні реалії вимагають негайного проведення їх реконструкції, з метою зниження експлуатаційних витрат та підвищення ефективності. Неспроможність існуючих каналізаційних очисних споруд забезпечити якісне очищення стічних вод призводить до забруднення водного басейну неочищеними стічними водами.
Подальша робота очисних споруд без проведення модернізації, застосування енергоощадних технологій, зниження експлуатаційних витрат, призводить до стрімкого зростання ціни очищення стічних вод, що, у кінцевому результаті, покладається на споживачів послуг без врахування їх платоспроможності.
Найдоцільнішим заходом для проведення реконструкції і технічного переоснащення очисних споруд та, відповідно, забезпечення якісного очищення стічних вод і надійного водовідведення є передача каналізаційних очисних споруд в комунальну власність .
Для цього необхідно:
- винести питання передачі каналізаційних очисних споруд на розгляд сесії Черкаської міської ради. Голосування провести в поіменному режимі.
- Черкаській міській раді порушити клопотання щодо передачі міських очисних споруд в комунальну власність міста перед президентом України, Кабінетом Міністрів України, Фондом Державного майна України.

Перелік осіб. які підписали Електронну Петицію


Збір підписів завершено

Загальна кількість осіб, які підписали електронну петицію:

252 підписа з 500
необхідних

Поділитися: