Відмінити Єдине перспективне меню в ДНЗ
Відмінити Єдине перспективне меню в дошкільних навчальних закладах, що виконується згідно п.1 протоколу від 28.09.2015 №2 тимчасової контрольної комісії Черкаської міської ради.
Згідно пункту 4 наказу МОН і МОЗ України N 242/329 від 01.06.2005 Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, відповідальними за організацію харчування дітей у навчальних закладах, додержання вимог санітарного законодавства є керівники цих закладів та організації, що забезпечують харчування дітей.
Також, згідно пункту 9 вищезазначеного Наказу відповідальними за виконання норм харчування є керівники навчального закладу. Разом з тим в пункті 19 чітко зазначено, що керівником закладу (навчального) затверджуються примірні двотижневі меню, які погоджуються з територіальною установою державної санітарно-епідеміологічної служби, а пункт 23 вказує, що складання щоденних меню-розкладів, меню здійснюється медичним працівником, навчального закладу на підставі примірних двотижневих меню, підписується керівником закладу.
В Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах затвердженої наказом МОН і МОЗ N 298/227 від 17.04.2006 в пункті 1.12 зазначено: раціональне харчування в дошкільному навчальному закладі передбачає обов'язкове складання меню. Примірне двотижневе меню складається на зимово-весняний і літньо-осінній періоди року або на кожен сезон року окремо та погоджується з територіальним органом Державної санітарно-епідеміологічної служби України і затверджується керівником навчального закладу. Згідно пункту 1.35 вищезазначеного Наказу медсестра веде документацію з харчування, складає
примірне двотижневе меню, меню-розклад.
Також згідно пункту 1.32 вищезазначеного Наказу з метою нормалізації функціонального стану мікробіоценозу організму, необхідно включати у раціони кисломолочні напої (кефір, нарине, ряжанку, йогурти тощо). Зазначаємо, що в Єдиному перспективному меню на осінній та літній період кисломолочні напої взагалі не включені до раціону, а в зимовий період лише один раз на два тижні. Крім того при розробці меню, не враховано сумісність продуктів, що призводить до розладів та проблем
ШКТ у дітей. Разом з тим, вечерями якими наразі годують в ДНЗ частіше за все, є молочні каші якими діти не наїдаються (або взагалі їх не їдять). А враховуючи активну діяльність, яка відбувається у дітей в позанавчальний час (спортивні секції, гуртки, курси тощо), одразу після закінчення навчального дня у ДНЗ це може призводити до проблем зі здоров'ям.
Враховючи вищевикладене, просимо відмінити Єдине перспективне меню та повернути законне право медсестрам та керівникам дошкільних закладів самостійно складати меню.
Збір підписів завершено
275 підписів з 500
необхідних